Mecenat NSG Group właściciel marki Pilkington

Cykl warsztatów filmowych i dziennikarskich, kontynuowanych niezmiennie od 2014 r. dzięki mecenatowi NGS Group, właścicielowi marki Pilkington jako wydarzenie towarzyszące FFSN.

 

Program obowiązkowy spotkań to radosna zabawa, nauka, aktywny udział młodzieży. Pod opieką artystyczną reżyserów i animatorów powstają etiudy, reportaże, animacje, pozostają niezapomniane wrażenia i nowe umiejętności. Każdego roku do działania inspirują nowe wyzwania.

Przygotowanie dziennikarskich i filmowych materiałów uczy nie tylko pracy zespołowej, ale przede wszystkim kształci zmysł obserwacji, sztukę zadawania pytań i prowadzenia jakże przydatnej także w życiu codziennym sztuki dialogu!

Młodzież poznaje tajniki pracy dziennikarza i filmowca. Filmuje i animuje. Staje za kamerą, ale i przed nią. Warsztaty poprzez zabawę i ćwiczenia przybliżą uczestnikom elementy procesu powstawania filmu. Młodzi twórcy uświadamiają sobie znaczenie i zadania innych osób na planie filmowym.

 

Młodzież na festiwalu!

Warsztaty to nie tylko praca przy filmie, to także uczestnictwo w wydarzeniach festiwalu, pokazach filmowych i spotkaniach z twórcami, to szansa na konfrontację własnych doświadczeń z doświadczeniami innych, wymianę spostrzeżeń i myśli, analizę rzeczywistości przedstawionej w filmach i tej, która nas otacza. To także utożsamienie się z problemami bohaterów i rozmowy o ważnych sprawach. Młodzi filmowcy obserwują przygotowania i organizację festiwalu, codzienne życie imprezy i miasta podczas kilku festiwalowych dni, spotykać się będą z widzami i posłuchają ich refleksji.

 

FILMOWE ŻYCIE ETIUD Z WARSZTATÓW PO FESTIWALU

 

Festiwal to czas wytężonej pracy młodych filmowców. Każdego roku w programie imprezy prezentowane są filmy z poprzednich edycji. Podczas FFSN i uroczystej gali wręczenia nagród „szklana pilkingtonowska młodzież” spotyka się z Twórcami NieZwykłymi.

Po zakończeniu festiwalu zmontowane materiały zaczynają żyć swoim życiem na pokazach specjalnych i w internecie. Na specjalnie w tym celu uruchomionym kanale w You Tube i na oficjalnej stronie festiwalu.

 

WYRÓŻNIENIA

 

Marzec 2015

Wyróżnienie NSG Group w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu za roztoczenie mecenatu nad warsztatami „Szklany ekran Pilkingtona”.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało trzynastą edycję raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki”, prezentującego najlepsze przykłady działań podejmowanych przez przedsiębiorstwa w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (ang. CSR). W publikacji wyróżniono aż cztery projekty realizowane przez NSG Group w Polsce – producenta szkła marki Pilkington dla budownictwa i motoryzacji, wśród nich nasze warsztaty „Szklany Ekran Pilkingtona”.

 

Loading...

OPIEKUNOWIE ARTYSTYCZNI

 

Lata 2013-2015

Maria Smolag

Marian Suchanecki

 

2016

Maciej Cuske

Yann Seweryn

Katarzyna Czubińska

 

2017

Michał Baranowski

Marcin Gabrek

Marta Wegiel

 

2018

Michał Baranowski

Grzegorz Nawrocki

Marta Wegiel