Poznając NieZwykłą

magię kina...

Wrażliwości, estetyki i umiejętności

uczymy się od urodzenia.

Dlatego edukacja młodego widza

jest dla nas tak ważna.

Filmowe Ogrody Wyobraźni

11. warsztaty dla młodzieży

Warsztaty Filmowe Ogrody Wyobraźni (do 2013 r. pod nazwą Ogrody polskiej animacji) to projekt edukacyjno-artystyczny dla młodzieży, realizowany cyklicznie od 2008 r.

Mecenasem warsztatów od początku jest Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.

Szklany Ekran Pilkingtona

7. warsztaty filmowe i dziennikarskie

Siódma już edycja warsztatów dziennikarsko-filmowych dla dzieci i młodzieży realizowanych dzięki mecenatowi NSG Group – właściciela marki Pilkington. Program obowiązkowy Szklanego Ekranu Pilkingtona to zabawa, radosna nauka i aktywny udział młodzieży. Każdego roku do działania inspirują nowe wyzwania. Pod opieką artystyczną reżyserów i animatorów powstają etiudy, reportaże, animacje. A pozostają niezwykłe dzieła, niezapomniane wrażenia i nowe umiejętności.

W roku jubileuszu 100 lat nawiązania stosunków dyplomatycznych miedzy Polską i Japonią warsztaty odbędą się pod honorowym Patronatem Ambasady Japonii.

Plener Dziennikarski

 

Spotkanie studentów dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego ze środowiskiem lokalnym. Wyjście poza wielkomiejską przestrzeń i mury prestiżowej uczelni.

Archiwum

Poza Kadrem

Seminaria filmowe

Do 2016 r. odbyły się 4. edycje Poza Kadrem. Seminarium nie przypominało typowych zajęć w salach wykładowych uniwersytetu. Wyjazd do Sandomierza był płaszczyzną do praktycznego poszerzania wiedzy, urozmaicenia edukacji wyższej o nieprzypadkowe treści, o spotkania z wyjątkowymi ludźmi i ich historiami. „Poza-Kadrowi” studenci od pierwszych chwil wpadali w porywający filmowy wir, z którego nie sposób się dobrowolnie wydostać.

W ramach wyjazdu uczestniczyli w wydarzeniach Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych. Brali udział w warsztatach praktycznych i spotkaniach z twórcami m.in. z Januszem Głowackim, Januszem Majewskim, Wojciechem Smarzowskim, Andrzejem Sewerynem, Marianem Dziędzielem, Andrzejem Wolfem, Szymonem Kuśmidrem…

 

Opieka merytoryczna, spiritus movens seminarium – dr Mirella Kurkowska

 

Cel: poszerzenie wiedzy uczestników o języku filmu i polskiej kinematografii, pogłębienie sprawności analizy dzieł filmowych, pełniejsze zrozumienie zasad rządzących sztuką filmową i przybliżyć realia zawodów związanych z X Muzą.

 

Kolaże studenckich pofestiwalowych wspomnień drukowano w dwumiesięczniku akademickim „!CENTRUM”.

 

W 2015 r. powstała publikacja „NieZwykłe inspiracje Spoza Kadru” zrealizowana we współpracy z Centrum Europejskim UW. Zbiór tekstów kilkudziesięcioosobowej grupy studentów z różnych wydziałów UW to wynik pracy podczas warsztatów w ramach 12. FFSN w Sandomierzu.

 

W 2016 r. uczestnicy seminarium zrealizowali impresje filmowe, które wzięły udział w konkursie zorganizowanym z okazji NieZwykłego Dnia Filmowego w Muzeum Etnograficznym w Tokarni.