Aktualności

Benefis Alicji Kaszyńskiej

Podczas naszego Festiwalu Dom Pracy Twórczej „Alicja” zawsze był miejscem niezwykłym – z racji swego fantastycznego położenia, niepowtarzalnej atmosfery, ale przede wszystkim z powodu jego właścicielki, pani Alicji Kaszyńskiej. Miła, ciepła, choć odrobinę zdystansowana, od lat udostępniała swój pensjonat na potrzeby festiwalowej ekipy, licznych jej spotkań, narad, ale i plenerów. Ze stoickim spokojem znosiła nasze przeciągające się długo w noc rozmowy i debaty. A my co roku z radością powracaliśmy do tego niezwykłego domu, wiedząc, że czeka na nas jego niezwykła, czuliśmy to, właścicielka.

Pandemiczne obostrzenia roku 2020 sprawiły, że nasz Festiwal odbył się w mocno okrojonej wersji, a nasza ekipa nie mogła nocować pod adresem Tkacka 2. Jednak nie mogliśmy nie odwiedzić pani Alicji, aby przynajmniej z bezpiecznej odległości dowiedzieć się o jej zdrowie, powiedzieć, jak czule i ciepło o niej myślimy i mamy nadzieję, że za rok wszystko będzie znowu normalnie.

Trzeba przyznać, że informacja o wojennej przeszłości pani Alicji Kaszyńskiej była dla nas zaskoczeniem – inna sprawa, ze pochłonięci festiwalowymi sprawami nigdy o tym nawet nie pomyśleliśmy. Tym bardziej ucieszył nas fakt, że jej ówczesna działalność nie została zapomniana, a ona sama awansowana na stopień porucznika.

I z tym większą radością zapraszamy na benfis pani Alicji i pokaz poświęconego jej filmu „Ja jeszcze jestem”, zrealizowanego przez jej najbliższych. Pani Alicjo, bez pani Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych nie byłby taki sam!

Dom Katolicki, piątek, godz. 17.00