Aktualności

Bijemy rekord Polski! Zagrajcie z nami w zielone!

Piątek 1 lipca będzie rekordowym dniem – jesteśmy o tym przekonani! Właśnie tego dnia będziemy bili rekord Polski w śpiewaniu piosenki literacki. Wybraliśmy „Jeszcze w zielone gramy” Wojciecha Młynarskiego, a ponieważ będzie z nami śpiewała Magda Umer, sukces jest murowany. I zapraszamy wszystkich chętnych, by tego dnia, o godz. 17.00 na Rynku Starego Miasta dołączyli do Rekordowej Ekipy NieZwykłej.
W zeszłym roku, w dniu 80. urodzin Krzysztofa Kieślowskiego, który podobnie jak my poszukiwał „niezwykłości w codzienności”, z lekkim przymrużeniem oka proklamowaliśmy 27 czerwca Światowym Dniem Niezwykłości. Chcieliśmy zorganizować wydarzenie, które nie tylko będzie integrowało społeczność festiwalową, ale przekaże ważne dla nas treści. Bowiem od początku istnienia imprezy „naszym celem jest zwrócenie uwagi na najważniejszą wartość w życiu każdego człowieka: na relacje. Relacje międzyludzkie, relacje ze światem przyrody, ale także z kulturą i sztuką we wszystkich jej przejawach. Dzięki temu budujemy harmonię, uważność, autentyczność i wewnętrzną spójność – relacje z samym sobą.” Taka właśnie jest nasza misja.
W roku 2021 głównym hasłem festiwalu było wezwanie „Lubmy się… choć trochę” będące parafrazą tytułu znanej piosenki Wojciecha Młynarskiego. Wspólnie śpiewając ją towarzystwie ponad 200 osób, pobiliśmy rekord Polski. W tym roku podtrzymując tę „nową, świecką tradycję” oraz fascynację aktualnością tekstów poety, zaśpiewamy wraz z Magdą Umer „Jeszcze w zielone gramy”. I z radością wyślemy w świat płynące z tej piosenki przesłanie. Czy też zagracie z nami w zielone?