Gildia szkół NieZwykłych

Aktualności

Film zrobiony z miłości

Drugiego dnia Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych mieliśmy okazję obejrzeć urywek życia cenionego polskiego aktora, Andrzeja Seweryna. Zdjęcia do tej produkcji trwały rok. „Jestem postacią fikcyjną” to film dokumentalny w reżyserii Arkadiusza Bartosiaka, który nie ma oczywistej, archiwalnej formy. Nie jest to reportaż czy wywiad, ale pokazanie pracy i życia aktora ze strony, która do tej pory nie była do końca znana.

Wszystko jest pokazane bez koloryzowania. „Taki film nie może być przeczytany, tego co obejrzeliście nie ma na Wikipedii, możecie to zobaczyć tylko tu.” powiedział Andrzej Seweryn podczas rozmowy o zobaczonym przez widzów wcześniej seansie. Dla producentki, Katarzyny Kubackiej-Seweryn, stworzenie tego filmu było niezmiernie ważne (tak jak uwiecznienie pracy nad rolą Drag Queen jej męża w serialu „Królowa”), dlatego na początku zainwestowała prywatne fundusze. Dla niej jest to film zrobiony z miłości. Spotkanie zostało podsumowane przez pana Andrzeja, który wyznał, że podczas produkcji filmu i jego obejrzeniu niewiele nowego się o sobie dowiedział, ale my jak najbardziej możemy.

Ten tytuł jest zdecydowanie wart zobaczenia, więc jeśli nie udało się wam podczas festiwalu, to zachęcamy do nadrobienia!

Autor: Sara Chodkowska (Gildia Szkół NieZwykłych)


Fot. Joanna i Wojciech Błażej