Gildia szkół NieZwykłych

Aktualności

Warsztaty Gildii Szkół NieZwykłych z Dorotą Kędzierzawską

Warsztaty dla młodzieży z Gildii Szkół NieZwykłych to punkt obowiązkowy naszego festiwalu. Do Sandomierza przyjadą z całej Polski. W planie zajęć mają warsztaty dziennikarskie, social mediów i filmowe. Tradycją jest, że podczas tych ostatnich mistrzowie kina spotykają się z młodzieżą, by wesprzeć ją w tworzeniu własnych filmów.


W poprzednim roku warsztaty filmowe prowadził Maciej Cuske, reżyser nagrodzonego Orłem w kategorii najlepszy film dokumentalny filmu „Wieloryb z Lorino”. Najpierw przed dwa dni młodzież NieZwykła kręciła materiały składające się na sondę „Co nas uszczęśliwia?”. Później wraz z prowadzącym warsztaty je przeanalizowali, raz jeszcze sprawdzili, usłyszeli wskazówki montażowe i reżyserskie.

W tym roku warsztaty poprowadzi Dorota Kędzierzawska, Reżyserka NieZwykła 2017 i twórczyni takich filmów jak „Wrony”, „Pora umierać” i „Żużel”. Co będzie tegorocznym tematem, jak przebiegnie współna praca? Tego dowiemy się już w czwartek, w trakcie pierwszego spotkania z panią reżyser!