Gildia szkół NieZwykłych

Gildia Szkół NieZwykłych

Zrzeszenie szkół, klas, klubów filmowych i medioznawczych wokół Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych i jego misji – działań w przestrzeni edukacji, kreowania i inspirowania młodzieży.
Celem jest cykliczna, powtarzana każdego roku akcja i wybór przez młodzież Aktora NieZwykłego w konkursie „Kamień Optymizmu” i wręczenie tej niebanalnej statuetki autorstwa Cezarego Łutowicza na specjalnej ceremonii.

W pilotażowej edycji projektu wzięło udział sześć wspaniałych szkół średnich z Poznania, Łodzi, Konina, Kielc, Tarnowa i Sandomierza. Mimo nauki zdalnej i związanych z tym ograniczeń uczniowie zrealizowali swoje filmowe wizytówki i przeprowadzili pierwszy w historii imprezy ogólnopolski plebiscyt na Aktora NieZwykłego Gildii. W głosowaniu wzięło udział niemal 2 000 osób, a laureatem został Marcin Dorociński.

Założeniem jest stworzenie przestrzeni do wszelkich inicjatyw okołofilmowych, które będziemy dokumentowali na specjalnie stworzonej podstronie/wydarzeniu FFSN oraz na powstającej platformie internetowej, gdzie FFSN będzie miał swoją przestrzeń. Na platformie chcemy stworzyć oddzielną przestrzeń dla Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Niezwykłe spotkania”, gdzie cyklicznie pokazywane będą filmy, a młodzież przygotowywała będzie prelekcje, zapowiedzi, wywiady itp.

Projekt ma charakter edukacyjny: tworzymy przestrzeń kreatywnej działalności dla młodzieży, ale będziemy też szukać odpowiedzi na pytanie w jaki sposób pedagodzy mogą skorzystać z atrakcyjnego narzędzia edukacyjnego, jakim jest film, aby realizować cele wychowawcze oraz budować dialog z młodzieżą. Film jako tekst kultury może być efektywnym narzędziem do budowania komunikacji, więzi, porozumienia pomiędzy młodymi odbiorcami a dorosłymi, ich nauczycielami, ale także rodzicami.

W sytuacji zdalnego nauczania, wszechstronnego korzystania z nowoczesnych technologii, chcemy zwrócić uwagę na wartościowe treści, które pomagają budować hierarchię wartości, rozumienie problemów świata i człowieka, umożliwiają dialog, zachęcają do rozmowy.

Zgłoście się już dziś, będzie niezwykle

e-mail: festiwalniezwykly@gmail.com

#szkolaniezwykla #gildiaszkol #kamienoptymizmu #pozytywnedzialanie #welovecinema #pozytywnedzialanie #welovecinema #niezwyklosccodziennosci