Gildia szkół NieZwykłych

Gildia szkół niezwykłych

Zrzeszenie szkół, klas, klubów filmowych i medioznawczych wokół Festiwalu Filmów – Spotkań NieZwykłych i jego misji - działań w przestrzeni edukacji, kreowania i inspirowania młodzieży.

Celem jest cykliczna, powtarzana każdego roku akcja i wybór przez młodzież Aktora NieZwykłego w konkursie „Kamień Optymizmu” i wręczenie tej niebanalnej statuetki  autorstwa Cezarego Łutowicza na specjalnej ceremonii.

„Kamieniem optymizmu” nazwany jest niezwykle rzadki krzemień pasiasty występujący w Polsce jedynie w Górach Świętokrzyskich.

 

 

Założeniem jest stworzenie przestrzeni do wszelkich inicjatyw okołofilmowych, które będziemy dokumentowali na specjalnie stworzonej podstronie/ wydarzeniu FFSN oraz na powstającej platformie internetowej, gdzie FFSN będzie miał swoją przestrzeń. Na platformie chcemy stworzyć oddzielną przestrzeń dla Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Niezwykłe spotkania”, gdzie cyklicznie pokazywane będą filmy, a młodzież przygotowywała będzie prelekcje, zapowiedzi, wywiady itp. 

Projekt ma charakter edukacyjny. Tworzymy przestrzeń kreatywnej działalności dla młodzieży, ale będziemy szukać odpowiedzi na pytanie w jaki sposób pedagodzy mogą skorzystać z atrakcyjnego narzędzia edukacyjnego, jakim jest film, aby realizować cele wychowawcze oraz budować dialog z młodzieżą.

Film jako tekst kultury może być efektywnym narzędziem do budowania komunikacji, więzi, porozumienia pomiędzy młodymi odbiorcami a dorosłymi, ich nauczycielami, ale także rodzicami.

W sytuacji zdalnego nauczania, wszechstronnego korzystania z nowoczesnych technologii   chcemy zwrócić uwagę na wartościowe treści, które pomagają budować hierarchię wartości, rozumienie problemów świata i człowieka, umożliwiają dialog, zachęcają do rozmowy.

Zgłoście się już dziś, będzie niezwykle

e-mail: festiwalniezwykly@gmail.com

 

Koordynatorem ogólnopolskiego projektu jest II LO im. K. K. Baczyńskiego w Koninie

 

#szkolaniezwykla #gildiaszkol #kamienoptymizmu

#JESZCZEBEDZIEPRZEPIEKNIE #pozytywnemyslenie

 #pozytywnedzialanie #welovecinema

#niezwyklosccodziennosci

Szukamy NieZwykłości w codzienności
Zapisz się do newslettera