Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert „Ostrożnie, to moje serce”

26 czerwca, 2021 @ 21:30

Natalia Sikora i Paweł Stankiewicz to duet niezwykły, który wystąpi na dziedzińcu sandomierskiego Zamku. Ona – fantastyczna, żywiołowa wokalistka , on – wirtuoz gitary. Razem zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż, podczas której udowodnią, że w ich żyłach płynie czysta muzyka!

Wszystko zaczęło się w 2013 roku, kiedy Natalia Sikora zdecydowała się wziąć udział w drugiej edycji popularnego talent show „The Voice of Poland”. Jej wykonanie „Cry Baby” Janis Joplin poraziło i zaczarowało jurorów, ale przede wszystkim – publiczność: dobę po emisji osiągnęło ponad milion odsłuchań w Internecie! Marek Piekarczyk, wokalista legendarnej grupy TSA i juror w tym programie, klęknął przed Natalią i nazwał ją „Czarną Królową”. Czy można się dziwić, że przeszła przez te edycję „The Voice Of Poland” jak burza i ją wygrała?

Rok po tym niesamowitym wykonaniu „Cry Baby”, Natalia wcieliła się w rolę Janis Joplin w spektaklu wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol poświęconym tej legendarnej wokalistce. W 2016 r. przygotowała koncert „Buried Alive In The Blues” z repertuarem Janis Joplin. Amerykańska piosenkarka nie zdążyła już nagrać wokalu do tytułowego utworu: Natalia napisała tekst i zaśpiewała „Buried Alive In The Blues”. – To moja pełnia z Kosmosem. To przełom w moim życiu – powiedziała później.

Dwa lata później Sikora wydała album „Tribute to Mira” będący hołdem dla fantastycznej wokalistki bluesowej Miry Kubasińskiej i legendarnego zespołu Brekout w którym śpiewała. W tworzeniu tej płyty brali udział m.in. Darek Kozakiewicz, który z Breakoutem nagrał przełomową płytę „Blues”, oraz Krzysztof Dłutowski, klawiszowiec pierwszego składu Breakout.

Jej najnowszy album, „Ailatan”, ukazał się na rynku w 2019 roku. To płyta autorska, na której Natalia pokazuje swoją osobowość, skalę możliwości wokalnych, ale także talent językowy. Nagrywając ją, po raz kolejny współpracowała z Darkiem Kozakiewiczem, który także skomponował dla niej kilka piosenek. Natomiast całością aranżacji muzycznych i kompozycji zawiadywał Paco Sarr. I właśnie z albumu „Ailatan” pochodzi piosenka „Ostrożnie to moje serce”, która dała tytuł recitalowi.

Natalia Sikora jest jak wulkan, który wybucha miłością, światłem i muzyką. A rock&roll, blues i hard rock to gatunki, w których najlepiej się odnajduje. – Śpiewanie muzyki to moje życie. Nie nauczyłaby mnie tego żadna szkoła – powiedziała kiedyś. – Muzyka to miłość, to wszystko co mam – dodała. I za to właśnie kocha ją publiczność.

Uwaga! Recital rozpocznie się po uroczystości wręczenia Kamienia Optymizmu Aktorowi NieZwykłemu Januszowi Gajosowi oraz Korony Sandomierskiej Reżyserowi NieZwykłemu Janowi Komasie.

50PLN
ul. Zamkowa 12
Sandomierz,27-600Poland
+ Google Map